main

Топ-10 найкращих іграшок для розвитку дрібної моторики

«Що в дитини в руках – те  і у розумі»

Всі свідомі та люблячі батьки розуміють, яким важливим є правильний фізичний та розумовий розвиток дитинки для її здорового та успішного майбутнього. Одним із ключових етапів такого розвитку є розвиток дрібної моторики, адже вважається, що чим розвинутіші руки та пальці у дитини, тим вона розумніша та креативніша.

Що таке дрібна моторика? Дрібна моторика – це здатність маніпулювати дрібними предметами, передавати об’єкти з руки в руку, а також виконувати завдання, що потребують скоординованої роботи очей і рук. Навички дрібної моторики використовуються для виконання таких точних дій, як «пінцетне тримання» (великим і вказівним пальцями) для маніпулювання невеликими об’єктами, малювання, вирізання, застібання ґудзиків, в’язання, гри на музичних інструментах і так далі. Інакше кажучи,  людина, у якої не розвинута дрібна моторика рук навряд чи зможе гарно малювати, ліпити, вишивати або стати успішним стоматологом чи ювеліром.

Окрім того, вчені прийшли до висновку, що приблизно одна третя всієї поверхні рухової проекції головного мозку займає саме проекція кисті рук, яка розташовується поруч з мовною зоною. А це в свою чергу означає, що розвиток мовлення дитини і розвиток дрібної моторики – два взаємозалежних нерозривних процеси.

Психологи та педагоги рекомендують починати займатися розвитком дрібної моторики малюка вже з восьми-місячного віку шляхом активного тренування пальців дитини. Допоміжними у такому розвитку є ігри з дрібними предметами (в тому числі з фасолькою, гречкою і т.п.), ліплення та масаж пальців і кистей рук. Та все ж, найбільш ефективними практичними та безпечними помічниками у цій справі є спеціальні розвиваючі іграшки.

Пропоную вам топ-10 найкращих іграшок для розвитку дрібної моторики у діток:

1. Сортери

дрібної моторики

З допомогою сортерів дитина навчається підбирати різні фігурки за формою і вставляти їх у відповідні отвори. Таке заняття чудово розвиває дрібну моторику пальців рук, координацію,  а також знайомить малюків з різними геометричними фігурами та кольорами.

2. Деревяні пірамідки

дрібної моторики

Пірамідка – це одна з базових розвиваючих іграшок для дітей. Я вважаю, що у кожного малюка повинна бути хоча б одна пірамдка, а краще дві. Для найменших простіша (з меншою кількістю кілець), для старших складніша. Пірамідка допомагає розвинути не лише дрібну моторику рук та логічне мислення, але й вивчити кольори та розміри. А дерев’яна пірамідка несе особливо позитивну теплу енергетику, елементи якої дуже приємно тримати в руках.

3. Рамки-вкладки

дрібної моторики

Рамки-вкладки – ще один гарний спосіб допомогти малюку розвинути дрібну моторику, координацію, асоціативне та логічне мислення, і звісно пам’ять.

4. Пазли

дрібної моторики

Вибір пазлів сьогодні вражає: дерев’яні, картонні, 3D пазли – затягують не лише малих, але й дорослих. Збираючи яскраві та цікаві картинки можна чудово розвинути дрібну моторику рук, логічне мислення, вміння концентруватися та посидючість.

5. Мозаїки

дрібної моторики

Мозаїка відмінно розвиває дрібну моторику рук та пальців, а ще уяву та творчість. Головне правильно підібрати розмір мозаїки відповідно до віку дитину, для самих маленьких існують мозаїки з великими частинками та платформами для їх збору.

6. Іграшки-шнурівки

дрібної моторики

Іграшки-шнурівки – відкривають багато варіантів для цікавої та корисної гри, з одного боку допомагають навчитися шнуруванню, зав’язуванню вузлів, бантів, з іншого боку допомагають запам’ятати кольори та назви, але звісно ж саме основне – розвивають дрібну моторику та координацію.

7. Конструктори, кубики, блоки

дрібної моторики

Найбільш універсальні та практичні іграшки, які повинні бути в кожному домі де є дітки. І не лише тому, що вони прекрасно розвивають дрібну моторику рук, а тому, що ні що так не розвиває фантазію та уяву дитини, як різні будівельні конструкції та споруди.

8. Фігурки на магнітах

дрібної моторики

Фігурки тваринок, цифри чи букви на магнітиках – це те, що допоможе вам приготувати смачну вечерю, поки ваше маля перебирає і вивчає їх на холодильнику, а паралельно розвиває собі дрібну моторику.

9. Пластилін або тісто для ліплення

дрібної моторики

Пластилін не лише допомагає дитині творчо самовиражатися, але й гарно розвиває гнучкість та рухливість пальців.

10. Пальчикові ляльки, ляльки рукавички

дрібної моторики

Пальчикові ляльки можуть бути як дерев’яні, так і тканинні. З їх допомогою можна не лише влаштувати домашній ляльковий спектакль за участю вашого малюка, але і чудово потренувати маленькі пальчики.

Пам’ятайте, набуваючи якісні розвиваючі іграшки, ви робите великий вклад у розвиток вашого коханого малюка!

Позначки:,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *