tittle

Найкращі іграшки для творчого розвитку дітей

Кожна дитина — художник.

Труднощі в тому, щоб залишитися художником,

вийшовши з дитячого віку (Пабло Пікассо)

Практично усі батьки хотіли б, щоб їх дитя було талановитим та успішним, та не усі розуміють як багато залежить від них. Я переконана, що всі дітки народжуються з багатьма талантами та не всім вдається вчасно відкрити хоча б один із них. Саме тому на батьках лежить дуже велика відповідальність – вчасно побачити таланти своєї дитини, допомогти їх розкрити та всіляко розвивати. Окрім того, творчий розвиток сам по собі є дуже корисним для дитини, адже дає їй можливість самовиражатись та самореалізовуватись, розвивати свою уяву та фантазію, перевтілювати свої емоції у маленькі чи великі творіння, а ще творчий розвиток дуже заохочує до навчання та пізнання чогось нового, адже потребує постійного вдосконалення.

Як розгледіти у своїй дитині ті чи інші таланти? По-перше, іноді достатньо просто поспостерігати за нею, це особливо важливо для самих маленьких діток, які ще не можуть говорити. Якщо дитина, тягнеться до фортепіана – дайте їй спробувати пограти, якщо хоче взяти в руки олівець – дайте їй папір, нехай малює (звісно під вашим контролем), подобається бабратися в пластиліні – нехай. Не обмежуйте дитину у її творчих поривах! А навпаки, всіляко підтримуйте та заохочуйте! Будь-яка, творчість приносить позитивні емоції. По-друге, допомагайте їй відкриватись та розвиватись, інвестуйте у творчий розвиток своєї дитини. Мова іде не лише про спеціальні заняття та гуртки для діток, які на мою думку обов’язково повинні бути у житті малят, так як вони не аби як розвивають і, що ще важливо соціалізують, а в першу чергу про спеціальні розвиваючі іграшки, адже діти є діти, і одним із найкращих способів їх чогось навчити – це гра, а найзручнішим інструментом для цього є іграшки.

В сучасному світі, вибір іграшок для дитячої творчості є неймовірно великим, вони суттєво відрізняються за цінами та якістю, і скупити їх всіх навряд чи комусь вдасться.  Що обрати для своєї дитини? Які іграшки є справді важливими для творчого розвитку? Які іграшки будуть творчо розвивати та надихати вашу дитину?

Пропоную вам перелік найкращих іграшок для творчого розвитку малят:

1.  Ксилофон. Губна гармошка. Набір музичних інструментів

іграшки для творчого розвитку дітей

Якщо ви хочете розвивати музичний слух та відчуття ритму у свого чада з самого малку – купіть йому ксилофон, він ідеально підійде для першого знайомства з музикою. Беручи молоточки в руки, діти зможуть досліджувати прості музичні поняття за допомогою творчої гри, познайомляться з октавою, інтервалом і ритмом.

іграшки для творчого розвитку дітей

Губна гармошка – чудовий варіант для першого справжнього музичного інструменту, адже вона має оригінальне звучання та малий розмір, що дозволить брати її з собою будь-куди та займатися творчістю навіть на природі. А ще вона допоможе дитині розвивати почуття ритму та слуху вже з 3-ьох років.

іграшки для творчого розвитку дітей

Набір музичних інструментів – гарний спосіб об’єднати маленьких музикантів, дати їм можливість відчути себе справжнім музичним гуртом та чудово потренувати слух і відчуття гармонії.

2. Мольберт. Дошка для малювання

іграшки для творчого розвитку дітей

Для розкриття та розвитку художніх навиків дитини, мольберт – це саме те, що треба. З допомогою пензлика чи звичайного фломастера дитина зможе виплеснути всі свої емоції на папір, і хто знає, можливо саме її малюнок стане справжнім шедевром. Тут, на мою думку, не повинно бути жодних вікових обмежень. Як тільки дитинка навчиться твердо стояти на ногах та тримати в руках різні предмети, можна сміло приступати до малювання.

3. Розмальовки

іграшки для творчого розвитку дітей

Розмальовки теж чудово сприяють творчому художньому розвитку, адже розкривають дитині яскравий світ кольорів. З ними діти навчаються поєднувати різні кольори, втілювати своє бачення тих чи інших кольорових гам і таким чином розвивати свою уяву та фантазію

4. Набори для творчості 

іграшки для творчого розвитку дітей

Набори для творчості, які дають можливість дитині створити щось своє, оригінальне та унікальне – найкращий спосіб пробудити в ній творчу натуру. Можливо саме ваша дитина стане успішним дизайнером чи модельєром?  І початок її кар’єри розпочнеться з власноруч декорованої скарбнички чи браслета.

5. Пластилін

іграшки для творчого розвитку дітей

Як я вже писала у попередній статті, пластилін прекрасно розвиває дрібну моторику рук та пальців, яка є дуже важливою не лише для творчого розвитку (детальніше про дрібну моторику читайте у статті Топ-10 найкращих іграшок для розвитку дрібної моторики). Пластилін дає можливість діткам розвивати та втілювати в реальність власну уяву своїми руками, це допомагає їм не лише творчо розвиватися, але і приносить багато позитиву.

6. Будівельний конструктор

іграшки для творчого розвитку дітей

Всі великі архітектори починали колись свою кар’єру з дитячого будівельного конструктору, який до речі, також чудово розвиває дрібну моторику. Будівельний конструктор дуже гарно розкриває дитячу фантазію та уяву, формує архітектурне та дизайнерське бачення.

7. Набори намистин

іграшки для творчого розвитку дітей

Чого тільки не можна придумати та зробити з намистин? Це і браслети, і коралі, і сережки, і гірлянди, і іграшки, і будь-що, що тільки в голову прийде. Ідеально підходять для творчих натур.

8. Дитячий ткацький верстат

іграшки для творчого розвитку дітей

Ткацький верстат ідеально підходить для творчого розвитку та заохочення діток до рукоділля. Створюючи свої ексклюзивні речі, такі як наприклад, сумки чи шарфи, діти відкривають свою творчу натуру, втілюючи свої ідеї у справжні вироби.

9. Дитячі книги

іграшки для творчого розвитку дітей

Книги – це мабуть, основа всього. Вони сприяють загальному ранньому розвитку малюків і, звісно, творчому також. Милозвучні казки, вірші та загадки в дуеті з яскравими ілюстраціями закладають основи творчого мислення, навіть у найменших діток. Саме тому, дуже важливо починати читати та показувати книжки своїм малятам з самого народження.

І пам’ятайте, ніколи не критикуйте свою дитини за не дуже акуратний малюнок чи не саму гармонійну гру на музичному інструменті, це може дуже негативно вплинути на її дитячу самооцінку і відбити бажання займатися тим чи іншим. Ваша думка і підтримка дуже важливі для малюків, і ніщо так не окрилює дітей як любов та віра в них їхніх батьків.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *