tittle

Іграшки Монтессорі

Згідно методики Монтессорі, про яку ми говорили у попередніх статтях, діти найкраще засвоюють певну інформацію та розвиваються під час гри. Саме тому Марія Монтессорі розробила цілу серію матеріалів та іграшок, які виконують для діток роль «ключів» до пізнання навколишнього світу.

Іграшки Монтессорі мають певні особливості:

по-перше, всі іграшки Монтессорі обов’язково повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів (дерево, папір, картон);

по-друге, вони обов’язково повинні сприяти певному розвитку та виробленню у дітей тих чи інших практичних навичок;

по-третє, повинні пробуджувати зацікавленість до тих чи інших речей.

Основними завданнями іграшок Монтессорі є:

  • допомогти дитині дослідити навколишній світ;
  • навчитись співвідносити явища та предмети;
  • допомогти проявити індивідуальність;
  • навчитись розрізняти кольори, форми та розміри.

Часто іграшки Монтессорі – це навіть не іграшки. Так, вдома корисними матеріалами Монтессорі можуть служити віник та совок, які допоможуть малюку  освоїти навички прибирання, квасоля чи горох, з допомогою яких можна робити вправи на пересипання та сортування, та багато інших побутових предметів можуть стати корисними для розвитку маленького дослідника.

Та сьогодні є досить непоганий вибір спеціалізованих дитячих розвиваючих іграшок, створених за принципами Монтессорі, покликаних розвивати, навчати та надихати. Пропоную вам переглянути 10 основних іграшок Монтессорі:

1.Рамки-вкладки

Іграшки Монтессорі

Суть вкладок Монтессорі полягає в тому, що малюк вчиться розрізняти фігури не за кольором чи розміром, а за їхньою формою. Кожний предмет має свою дірку, в яку він і закладається. Якщо малюк вставить фігурку невірно, вона не ввійде в нішу і відповідне віконечко не закриється. Завдяки цій іграшці у дитини розвивається абстрактне мислення та пам’ять.

2.ПірамідкиІграшки Монтессорі

З допомогою пірамідок малюк вчиться розрізняти різні форми та величини, вивчає кольори, розвиває дрібну моторику та логічне мислення

3.Сортери

Іграшки Монтессорі

Допомагають познайомити малюка з різними формами та геометричними фігурами. А ще сприяють розвитку координації рухів та очей.

4.Циліндри

Іграшки Монтессорі

Набори циліндрів – являють собою цілу систему, яка вчить поняттям про кольори, розміри, звуки. Гра з ними відмінно розвиває дрібну моторику, що дуже добре позначається на мовленнєвій діяльності та готує руку до письма.

5.Рамки із застібками

Іграшки Монтессорі

Такі іграшки прекрасно розвивають необхідні у повсякденному житті навички, а також дрібну моторику ручок.

6.Іграшкові продукти, посуд та кухонний інвентар

Іграшки Монтессорі

Діти дуже люблять копіювати та наслідувати дорослих. Гра з іграшковими продуктами та дитячим кухонним інвентарем – гарний спосіб відтворювати дії дорослих на кухні. Такі іграшки навчать дітей не лише розпізнавати різні продукти та кухонні предмети, але й допоможуть здобути корисні практичні навички.

7.Шнурівки

Іграшки Монтессорі

Використання іграшок зі шнурівками сприяє не лише сенсорному розвитку дитини, але й допомагає їй освоїти важливі практичні навички.

8.Іграшки для вивчення алфавіту та цифр

             Іграшки Монтессорі Іграшки Монтессорі

Основним завданням цих іграшок є познайомити діток із світом літер та цифр, допомогти запам’ятати алфавіт та освоїти основи математики. Монтессорі вважала, що найкраще дітки запам’ятовують літери та цифри, якщо можуть відчувати їх на дотик. Сюди можна віднести і спеціальні пазли, і шуршаві та дерев’яні літери, і рахівниці, і спеціальні сортери.

9.Намистини

Іграшки Монтессорі

Ще одна іграшка за методикою Монтессорі, покликана сприяти ранньому розвитку малюків. Намистини не лише втамують потребу малюків у контактах з дрібними предметах, яка виникає у віці від 1,5-2,5 років (детальніше про “сензитивні періоди” читайте тут ),  але й допоможуть розвинути дрібну моторику, координацію рук та очей.

10.Дерев’яні блоки

Іграшки Монтессорі

Дерев’яні блоки чудово розвивають уяву, абстрактне та логічне мислення, а ще покращують дрібну моторику рук та пальців.

Читайте, також про Монтессорі-середовище

 

Позначки:,

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *