tittle

Чому я обираю дерев’яні іграшки для своєї дитини

Іграшки з дерева існують ще з давніх часів і продовжують чарувати нас навіть сьогодні своєю простотою та елегантністю. Так, пластмасові іграшки значно дешевші, і так їх асортимент в сотні разів більший та чи можуть вони рівнятися з іграшками виготовленими з натурального дерева? В чому перевага дерев’яних іграшок та чому я обираю дерев’яні іграшки для своєї дитини, спробую пояснити у цій статті:

1. Дерев’яні іграшки – безпечні та нетоксичні

дерев'яні іграшки

Іграшки виготовлені з органічного матеріалу і оформлені з використанням натуральних барвників не містять токсичних хімічних речовин, таких як фталати та Бісфенол А, які можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю малюків. Такі токсичні речовини містяться в багатьох пластмасових іграшках, вони мають здатність накопичуватися в організмі людини, справляють негативний вплив на гормональний фон, роботу печінки та нирок, можуть викликати рак. Уявіть собі скільки шкоди такі іграшки можуть завдати здоров’ю малюків, які одразу тягнуть все до рота!

Ще однією перевагою дерев’яних іграшок є їх гладкість та міцність, завдяки чому вони менш схильні до пошкоджень і не ламаються так само легко, як пластмасові, гострі краї яких можуть завдати серйозної шкоди маленьким дослідникам.

2. Дерев’яні іграшки довговічні

дерев'яні іграшки

Дерев’яні іграшки можуть служити століттями та передаватися з покоління в покоління, в той час коли більшість пластмасових іграшок за досить короткий час опиняються на сміттєзвалищах.

3. Дерев’яні іграшки прості та універсальні

дерев'яні іграшки

Що я найбільше люблю в дерев’яних іграшках – це їх простоту та універсальність, яка дає дітям можливість мислити та фантазувати, комбінувати та удосконалювати, чого не скажеш про іграшки, які світяться різними кольорами, грають відомі мелодії та змушують натискати дитину одні і ті ж кнопки, ставлячи її гру та розвиток у певні рамки. Стикались з ситуацією коли коробка з під іграшки приваблювала маля більше ніж сама іграшка, чи як звичайна каструля на кухні забавляє дитину довше ніж черепашка, що співає різні пісеньки та світить очима? Причина в тому, що  діти люблять прості речі. Чим простіша іграшка, тим більше застосувань для неї можна знайти і більше ігор придумати.

4. Дерев’яні іграшки сприяють розвитку уяви, логічного мислення та творчих здібностей

дерев'яні іграшки

У сучасному світі, де двохрічні діти мають доступ до IPad і смартфонів, де іграшки настільки продумані та накручені, що в них вже немає чого додумувати – діти перестають використовувати власну уяву. З дерев’яними іграшками все по іншому: дерев’яні пазли, мозаїки, конструктори та головоломки заохочуюють дітей фантазувати, уявляти та абстрактно мислити. Іграшки в яких вже все придумано, стають дуже швидко не цікавими. Дитина не придумає мелодію на дитячому синтезаторі, який грає свої мелодії!

5. Дерев’яні іграшки заохочують до взаємодії

дерев'яні іграшки

Іграшки, які мають голосові або інші звукові ефекти часто сприяють сольній грі, дитина отримує взаємодію від іграшки та відгороджується від спілкування. В той час, мовчазні дерев’яні іграшки  навпаки заохочують до спілкування та гри ще з кимось, що в свою чергу сприяє соціальному розвитку дитини.

6. Дерев’яні іграшки безпечні для довкілля

дерев'яні іграшки

Знаю, в нашій країні мало хто думає про довкілля, адже проблем і так вистачає. Та задумайтеся:  пластику потрібно близько 450 років, щоб почати розкладатися, а потім цей процес займає ще додаткових 50-80 років. Що буде з екологією за цей час? Чи зможуть наші діти, внуки, правнуки жити в такому довкіллі?

Довкілля і ваші правнуки скажуть Вам –”Дякую!”, якщо Ви оберете дерев’яні іграшки.

На завершення скажу, так сьогодні не кожен може собі дозволити купити якісну дерев’яну іграшку, але погодьтеся, краще купити одну якісну та корисну іграшку, ніж десять пустих іграшок з дешевого пластику, які не лише не сприятимуть гармонійному розвитку дитини, але й можуть нанести суттєвої шкоди її здоров’ю.

Позначки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *